Skip to main contentA logo with &quat;the muse&quat; in dark blue text.
Hitachi Energy

Specjalista ds. Obsługi i Analiz Projektów (Project Controler)

Łódź, Poland

Misja: Rejestracja zamówień, monitorowanie, weryfikowanie i aktualizacja kosztów projektów. Przygotowanie dokumentów sprzedażowych. Samodzielnie inicjowanie projektów usprawniających procesy

Zadania:

  • Inicjacja i nadzorowanie procesu wyjaśniania kalkulacji "As sold" (kalkulacja "As sold" odzwierciedla prognozowane przychody, koszty i marżę projektu, zgodne ze stanem wymagań kontraktowych na moment podpisania kontraktu).
  • Udział w przekazaniu projektu do realizacji.
  • Rejestracja zamówień w systemie SAP.
  • Sprawdzanie zgodności otrzymanego zamówienia z ofertą/cennikiem/kontraktem.
  • Hedging waluty dla zarejestrowanego Zamówienia / kontraktu (zabezpieczenie waluty przed ryzykiem kursowym).
  • Tworzenie wewnętrznego zamówienia na nadzór i montaż.
  • Bieżąca kontrola nad kosztami projektu (aktualizacja prognozy w Planie "0").
  • Wystawianie faktur:
  • - wezwanie do zapłaty zgodnie z harmonogramem płatności
  • - zaliczkowych po wpływie środków na konto
  • - komercyjnych (VAT) po realizacji wymagań kontraktu
  • Rozliczanie hedgingu waluty.
  • Przygotowywanie danych do rezerw na projektach.
  • Organizowanie wysyłek towaru do klienta, w szczególności:
  • Przygotowanie dokumentacji wysyłkowej oraz innej wymaganej w kontraktach - specyfikacja towaru, dokumenty przewozowe (CMR, AWB), świadectwo pochodzenia.
  • Wystawienie faktur proform dla celów odprawy eksportowej.
  • Prawidłowe dokumentowanie transakcji sprzedaży WDT i eksportu dla potrzeb podatku VAT oraz terminowe przekazywanie dokumentacji.
  • Zgłaszanie towarów do odprawy celnej (w przypadku eksportu).
  • Archiwizacja i zbieranie kompletu dokumentacji związanej z obsługiwanymi zamówieniami.
  • Raportowanie - przygotowywanie analiz dotyczących projektów.
  • Monitorowanie otrzymywanych wpływów oraz podejmowanie stosownych działań.
  • Wykonywanie innych poleceń przełożonego związanych z realizacją zadań Zespołu Projektowego.
  • Tworzenie wniosków dotyczących otwarcia Gwarancji Bankowych.
  • Uczestnictwo w przeglądach finansowych projektów.
  • Prawidłowe i rzetelne wykonywanie obowiązków zawartych w opisie stanowiska.
  • Terminowa rejestracja zamówień w systemie SAP.
  • Nadzór nad prawidłowością i kompletnością dokumentacji Monitorowanie i nadzorowanie terminowej realizacji zamówień oraz sprzedaży.
  • Poprawność i kompletność danych wprowadzanych do systemu SAP oraz jakość informacji dostarczanych w innej formie.
  • Natychmiastowe informowanie przełożonego o stwierdzonych nieprawidłowościach.

Want more jobs like this?

Get Software Engineering jobs in Łódź, Poland delivered to your inbox every week.

By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy.

Twój profil:

Wykształcenie i kwalifikacje:
  • Preferowane wyższe ekonomiczne lub techniczne.

Doświadczenie zawodowe:
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze sprzedaży/logistyki/zakupów/obsługi zamówień w zakładzie produkcyjnym.

Kompetencje i umiejętności:
  • Wiedza w zakresie logistyki, handlu zagranicznego, rachunkowości i finansów,
  • Znajomość przepisów o podatku VAT, prawa handlowego i celnego oraz Incoterms;
  • Rozumienie procesu produkcyjnego,
  • Rozumienie procesów logistycznych,
  • Umiejętność obsługi komputera, znajomość aplikacji Microsoft Office,
  • Preferowana znajomość SAP S/4HANA - moduły SD, PS.

Języki obce:
  • Język angielski w stopniu min. komunikatywnym.

Client-provided location(s): Łódź, Poland
Job ID: Hitachi_Energy-JID3-75366
Employment Type: Full Time

Perks and Benefits

  • Health and Wellness

    • Health Insurance
    • Dental Insurance
    • Vision Insurance
    • Life Insurance
    • Short-Term Disability
    • Long-Term Disability
    • FSA
    • HSA With Employer Contribution
    • Pet Insurance
    • Mental Health Benefits
    • Virtual Fitness Classes
    • On-Site Gym
  • Parental Benefits

    • Fertility Benefits
    • Family Support Resources
    • Birth Parent or Maternity Leave
  • Work Flexibility

    • Flexible Work Hours
    • Remote Work Opportunities
    • Hybrid Work Opportunities
  • Office Life and Perks

    • Commuter Benefits Program
    • Snacks
    • Some Meals Provided
    • Company Outings
    • Holiday Events
  • Vacation and Time Off

    • Paid Vacation
    • Unlimited Paid Time Off
    • Paid Holidays
    • Personal/Sick Days
    • Summer Fridays
  • Financial and Retirement

    • 401(K) With Company Matching
    • Performance Bonus
    • Relocation Assistance
    • Financial Counseling
  • Professional Development

    • Tuition Reimbursement
    • Learning and Development Stipend
    • Promote From Within
    • Mentor Program
    • Access to Online Courses
    • Lunch and Learns
    • Work Visa Sponsorship
    • Leadership Training Program
    • Internship Program
    • Associate or Rotational Training Program
  • Diversity and Inclusion

    • Diversity, Equity, and Inclusion Program
    • Employee Resource Groups (ERG)

Company Videos

Hear directly from employees about what it is like to work at Hitachi Energy.