Siemens

Specialista controllingu s NJ nebo AJ - Ostrava (online pohovory)

3+ months agoOstrava, Czech Republic

Jste analytický typ a máte zkušenosti v controllingu?Mluvíte plynně německy nebo anglicky? Pokud byste rádi pracovali v dynamickémprostředí mezinárodní společnosti, pak jste pro nás tím pravým kandidátem.

Sind Sie ein analytischer Typ und haben Erfahrung imControlling? Sprechen Sie fließend Deutsch oder Englisch? Wenn Sie in einemdynamischen Umfeld eines internationalen Unternehmens arbeiten möchten, sindSie der richtige Kandidat für uns.

Co bude vaší náplní práce/ Ihre Aufgaben:

Budete součástí controllingového týmu centrály Siemens vMnichově a spolupracovat s kolegy zejména na následujících úkolech:

  • Controlling nákladových středisek
  • Analýza a komentáře vývoje aktuálních hodnot
  • Příprava forecastu a budgetu na úrovninákladových středisek a jejich odsouhlasení se zodpovědným manažerem
  • Reporting aktuálních hodnot a forecastu vreportovacím systému
  • Příprava podkladů pro fakturaci a tvorbainterních smluv
  • Alokace nákladů mezi nákladovými středisky
  • Správa dohadných položek (Rückstellungen)
  • Ad-hoc analýzy či jiné controllingové úkoly

Als Teil des Controllingteams der Siemenszentrale in Münchenwerden Sie mit den dortigen Kollegen an folgenden Aufgaben zusammenarbeiten:

  • Kostenstellencontrolling
  • Analyse und Kommentierung der Entwicklung vonIstwerten
  • Erstellung von Prognosen (Forecast) und Budgetsauf Kostenstellenebene und deren Genehmigung durch den verantwortlichen Manager
  • Reporting der Ist- und Planwerte
  • Vorbereitung von Unterlagen zur Erstellunginterner Verträge und Verrechnung
  • Kostenverrechnung zwischen Kostenstellen
  • Verwaltung von Rückstellungen undVerbindlichkeiten
  • Ad-hoc-Analysen und andereControllingtätigkeiten

Co byste měl/a mít/ Wir erwarten:

  • min. SŠ vzdělání ekonomického směru
  • 2-3 roky praxe v controllingu
  • zkušenost s účetním systémem SAP výhodou
  • pokročilou znalost NJ nebo AJ (úroveň B2)
  • pokročilou znalost Excelu (kontingenční tabulkya vzorce)
  • komunikační a analytické schopnosti
  • schopnost samostatné práce s minimálním dohledem
  • Abitur oder Hochschulabschluss mit wirtschaftlicherAusrichtung
  • 2-3 Jahre im Controlling
  • Erfahrung mit SAP als Vorteil
  • ausgezeichnete Deutsch- oder Englischkenntnisse(B2) in Wort und Schrift (täglicher Kontakt mit Muttersprachlern)
  • fortgeschrittene Excel-Kenntnisse (PivotTablesund Formeln)
  • sehr gute Kommunikations- undAnalytikfähigkeiten

Co vám můžeme nabídnout:

  • 5 týdnů dovolené (lze zakoupit až 8 dnů volnanavíc z rozpočtu na benefity)
  • flexibilní pracovní doba s pevným jádrem od10:00-14:00 hod.
  • home office s příspěvkem 100 Kč netto/den
  • roční bonus s možností převodu do cafeterie
  • e-stravenky v hodnotě 90 Kč/den
  • MultiSport karta za zvýhodněnou cenu
  • roční rozpočet do cafeterie ve výši min. 24 000Kč s libovolným využitím na stránkách benefit-plus (např. dovolená, jazykovýkurz, kulturní a sportovní akce, atd.)
  • možnosti profesního rozvoje, nabízíme širokounabídku kurzů a školení
  • příspěvek na životní nebo penzijní pojištěníhrazený z benefitů
  • firemní mateřské školky v Praze a v Ostravě
  • příležitost stát se akcionářem Siemens a získatakcie zdarma

Více informací ke sdíleným službám GBS (Global SharedServices) naleznete zde: www.siemens.cz/gbs

Organization: Controlling and Finance

Company: Siemens, s.r.o.

Experience Level: Experienced Professional

Job Type: Full-time

Client-provided location(s): Ostrava, Czechia
Job ID: SIemens-206276-en-us

Perks and Benefits

  • Professional Development
    • Tuition Reimbursement
    • Promote From Within
    • Mentor Program
    • Shadowing Opportunities
    • Access to Online Courses
    • Lunch and Learns
  • Vacation and Time Off
    • Paid Vacation
    • Paid Holidays
    • Personal/Sick Days
    • Sabbatical
    • Leave of Absence
    • Paid Family Leave
  • Office Life and Perks
    • Flexible Work Hours
    • Remote Work Opportunities
    • Commuter Benefits Program
    • Diversity, Equity, and Inclusion Program
  • Health and Wellness
    • Health Insurance
    • Dental Insurance
    • Vision Insurance
    • HSA
  • Financial and Retirement
    • Company Equity
    • Performance Bonus
    • Relocation Assistance